POSYŁA MNIE BÓG,

abym głosił Ewangelię
i leczył rany zbolałych serc. Łk 4,18

· UCZESTNICY DEBAT

ZMIEŃ JĘZYK

KS. JAKUB BARTCZAK

Wychowywał się we Wrocławiu. Z tamtejszym środowiskiem hiphopowym związany jest od małego dziecka, wyrastał w środowisku blokowisk. W przeszłości, jeszcze przed święceniami kapłańskimi, nagrywał rapowe utwory pod pseudonimem „Mane”. Był członkiem hip-hopowych formacji Drutz i Drugi Komplet. Współpracował z takimi raperami jak Tau, Bęsiu.

Religijność nabył po Matce, która pilnowała, by zawsze w niedzielę byli w kościele. Od dzieciństwa lubił modlić się i rozmawiać z Bogiem. Wstąpił do Seminarium w 2002 r., które ukończył w 2006 r. Ma tytuł magistra, który uzyskał po obronieniu pracy z Katolickiej Nauki Społecznej o środowisku hiphopowym jako o nowym wyzwaniu ewangelizacyjnym.

Niedługo później został Wikariuszem w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie. Czas seminarium związał się z wymuszoną przerwą w przygodzie z muzyką. Pełnił również posługę w parafii pw. św. Elżbiety i św. Wawrzyńca, a od 2015 r. jest Wikariuszem parafii w Sulistrowicach.

W 2013 r. na swoim profilu na YouTubie opublikował piosenkę „Pismo Święte” wraz z teledyskiem. W tym samym roku opublikował swoją pierwszą płytę „Powołanie”. W 2014 r. wziął udział w Hot 16 Challenge. W 2016 r. ukazała się kolejna płyta pt. „Po prostu wierzę”. Zapowiedział trzecią płytę, która promowana jest utworem „Bóg jest, działa”. Planowana była na październik 2017 r., zaś wydana 10 września 2018 pod tytułem singla. Na wrzesień 2020 r. zapowiedziany został czwarty album „Siemodle”.

W 2016 r. został koordynatorem i jednym z Ambasadorów Światowych Dni Młodzieży. W wolnych chwilach daje koncerty, pracuje jako kapelan w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.

Angażuje się w akcje charytatywne żywienia bezdomnych, prowadzi grupę w neokatechumenacie oraz działa jako duszpasterz młodzieży. Co rok chodzi również na pielgrzymki i zachęca swoim działaniem młodych do wiary w Boga.