POSYŁA MNIE BÓG,

abym głosił Ewangelię
i leczył rany zbolałych serc. Łk 4,18

· MODERATORZY

ZMIEŃ JĘZYK

ALEKSANDRA MIECZYŃSKA

Dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, absolwentka kulturoznawstwa w zakresie filmoznawstwa i wiedzy o mediach, studia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej

Wykładowca akademicki w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Ma otwarty przewód doktorski na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pod kierunkiem o. prof. Michała Legana Kobiece postacie mesjańskie w kinie. Studium możliwości komunikacyjnych kina w obszarze wartości.

Od 2014 roku związana z Radiem Fiat, od 2016 roku zastępca dyrektora. Prowadzi autorskie audycje radiowe poświęcone sprawom Kościoła, sprawom społecznym i szeroko rozumianej kulturze. W latach 2016-2017 współpracowała z Radiem Watykańskim przygotowując cykliczne audycje dla Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego. Jestem redaktorem naczelnym portalu czestochowskie24.pl, będącego medialnym wsparciem Radia Fiat.

Organizator i prowadząca różnorakie imprezy kulturalne, w tym akcje społeczne (Zapal się na niebiesko dla autyzmu), przeglądy filmowe (Przegląd Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych), spotkania autorskie, koncerty i akcje charytatywne.