POSYŁA MNIE BÓG,

abym głosił Ewangelię
i leczył rany zbolałych serc. Łk 4,18

· UCZESTNICY DEBAT


Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki
w ramach „Programu Doskonała Nauka II – moduł „Wsparcie konferencji naukowych”
(umowa nr: KONF/SN/0534/2023/01).

ZMIEŃ JĘZYK

ADAM KANIA


Rocznik 1984. Urodzony w Knurowie, zamieszkały w Rzuchowie (powiat raciborski, województwo śląskie), ojciec dwójki dzieci, żonaty od pond 10 lat.

Od ponad 20 lat jest w formacji Ruchu Światło-Życie, błogosławiony do posługi animatorskiej w 2008 r., obecnie z żoną formuje się w Domowym Kościele. Od 10 lat zaangażowany wraz z żoną w kursy dla narzeczonych „Przed Nami Małżeństwo”. Zaangażowany także z żoną jako wolontariusze w weekendy dla małżeństw w kryzysie „Outback Polska” w ramach ekumenicznego projektu ewangelizacyjnego SzukającBoga.pl.

Wykształcenie średnie techniczne informatyczne, zawodowo inspektor ochrony danych oraz specjalista social media. Przedsiębiorca, działacz społeczny. Pracownik biura poselskiego jako asystent Posła Grzegorza Płaczka.

Społecznie zaangażowany jako Prezes Zarządu Fundacji Polskie Veto. Koordynator projektu Norymberga 2.0 oraz członek stały Poselskiej Komisji Śledczej w ramach Parlamentarnego Zespołu ds. Nadużyć i Naruszeń Prawa w związku z COVID-19. Koordynator okręgu śląskiego Niezależnego Związku Zawodowego „Wolność i Godność”. Asystent społeczny Posła Grzegorza Brauna.

Dotychczas zaangażowany:
- w latach 2008 – 2021 jako lider Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło – Życie
- w latach 2013 – 2016 jako wolontariusz oraz lider Stowarzyszenia WIOSNA, projektu Szlachetnej Paczki.