POSYŁA MNIE BÓG,

abym głosił Ewangelię
i leczył rany zbolałych serc. Łk 4,18

· UCZESTNICY DEBAT

ZMIEŃ JĘZYK

DR ARTUR DĄBROWSKI


Absolwent UKSW w Warszawie. Obecnie pełni funkcję zarówno rzecznika Akcji Katolickiej w Polsce jak i Prezesa Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Autor wielu publikacji o charakterze społeczno-kulturalnym. Aktywizuje wiernych świeckich do angażowania się w życie Kościoła. Wykładowca, pedagog, komentator życia społecznego, kulturowego oraz życia Kościoła dla TV Trwam, Radia Maryja oraz grupy medialnej wakcji24.pl. Wieloletni redaktor Radia Jasna Góra, w którym realizuje od ponad 10 lat audycje: „Budzenie Olbrzyma" oraz „Senior w eterze". Obecnie jest także dziennikarzem miesięcznika „Non Possumus. Imperatyw".

Powołany przez Minister Marlenę Maląg na członka prezydium Rady do spraw Polityki Senioralnej przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Koordynuje inicjatywę „Broń Królowej", w ramach której organizuje Obronę Jasnej Góry przed inwazją środowisk LGBT.

W maju 2022 r. został wyróżniony za działalność na polu edukacji medalem Komisji Edukacji Narodowej przez dr hab. Przemysława Czarnka prof. KUL, pełniącego funkcję Ministra Edukacji i Nauki.

Mąż Katarzyny, ojciec Faustyny, Amelii i Tymoteusza.
Za motto życiowe przyjął zasadę, która głosił o. Henri dr Lubac „Jedyna moja pasją była obrona wiary".